משקה חלבון – המשקה המועדף ביותר על המתאמנים (המקצועיים וגם לא)

כותב
משקה חלבון – המשקה המועדף ביותר על המתאמנים (המקצועיים וגם לא)

 

זה לא סוד שתוספי תזונה נמצאים בשימוש כבר המון שנים בקרב ספורטאים ומתאמנים. לאורך הזמן פגשנו בלא מעט סוגים של תוספי תזונה כמו מגנזיום למתאמנים, ברזל, אבקת גיינר ועוד...כמובן שכל אחת עונה על צורך כזה או אחר. כשהגוף נמצא במאמץ כה רב, הצרכים שלו משתנים וכמות האנרגיה שהוא עשוי לדרוש ברוב הפעמים עלולה לגדול, מה שיצר קושי אצל המתאמנים להדביק את הקצב ולהזין הגוף שלהם בצורה שהוא באמת דורש מהם בעקבות האימון המאומץ. דבר זה הוליד צורך בתוספי תזונה, פתרון מהיר ומתן מענה יעיל לצרכי הגוף. במאמר הבא נסביר מדוע דווקא משקה חלבון הפך לפופולארי ביותר משאר הסוגים, נסביר כיצד הוא תורם לאימון שלנו וננסה להבין איך להשתמש בו. מוכנים? בואו נתחיל!

 

איך זה קרה שמשקה חלבון תפס יותר מכולם?

הסיבה היא פשוטה: חשיבות ועצלנות. אם יש משהו אחד שאפשר להגיד על החברה המערבים זה שהיא יודעת לענות על צרכים חשובים ביותר בצורה מהירה. נסביר זאת בקצרה: הדבר החשוב ביותר אחרי אימון שמטרתו העיקרית היא עליית מסת שריר הוא קבלת חלבון מרוכז. חלבון עוזר לבניית מסת השריר (עוזר לעוד המון דברים, אבל נתמקד בזה כרגע) ובכך תורם לאימון פלאים. העניין הוא כזה: תראו לי את הבנאדם האדיר הזה שיצליח להכין לעצמו דג סלמון 3 פעמים בשבוע אחרי שהוא חזר מאימון מועיל אך מעייף במיוחד? שמעט אנשים, או לפחות לא רובם יעשו את זה בכזאת התמדה.

הפיתרון: משקה חלבון

 

אז כמו שאמרנו, משקה חלבון נותן מענה מהיר לצריכת החלבון שהולכת וגדלה ככול שהגוף שלנו מתפתח. אך מעבר לזה, משקה חלבון מכיל בתוכו את החלבון האיכותי ביותר שיש, מהסיבה שמדובר בחלבון מסונן ו"נקי", ללא שאר תוספים כמו במזון אחר.

לפני שנמשיך, נדגיש מאוד את העובדה שמשקה חלבון הוא אינו תחליף למזון, אלא תוסף תזונה בלבד הנועד לסייע ולא להוות תחליף. יאללה, המשכנו.

מרבית ממשקאות החלבון מנסים לדמות את איכות החלבון המופק ממזון, זאת הסיבה שמרביתם מורכבים ממי גבינה הידוע בשם Whey (לקריאה מפורטת בנושא ליחצו ממש כאן) מה שהופך אותו לבעל ערך ביולוגי גבוה ביותר ואיכותי ביותר. בקיצור, מדובר במוצר סופר איכותי לאימון שלך.

 

לסיכום

כל עוד אתם מתאמנים, בין אם אתם ספורטאים מקצועיים או סתם רוצים קצת להזיז את עצמכם, משקה  חלבון עשוי לתרום למטרות וליעדים שלכם, יחזק את מסת השריר ויעזור לחיטוב הגוף. כל עוד תתמידו בדרך ותשקיעו באימון, תוכלו לראות תוצאות תוך חודשים ספורים בלבד.

זה הזמן לשוטט קצת בחנות שלנו ולבחור את המוצר המתאים ביותר עבורכם, ועכשיו תוכלו ליהנות מחבילה אחת בטעמים שונים, כי גיוון זה בדיוק ההבדל.


כתבות קודמות כתבות הבאות